Pirkumi, kuros cilvēki vibiežāk iznieko naudu?

Personīgo finanšu pārvaldība ir būtiska, lai sasniegtu finanšu stabilitāti un ilgtermiņa mērķus. Viens no galvenajiem finanšu pārvaldības aspektiem ir izdevumu izsekošana un budžeta plānošana, lai skaidri zinātu un saprastu, ka nauda netiek tērēta nevajadzīgos pirkumos. Daudzi cilvēki bieži nepievērš uzmanību maziem pirkumiem un tēriņiem, kas laika gaitā var kopsumā radīt ievērojamus tēriņus. Ir vairākas kategorijas, kuras ir izplatītākas un visbiežāk cilvēki tajās pārtērē.

Ēšana ārpus mājas

Maltītes baudīšana restorānos vai regulāra ēdiena pasūtīšana ir dārga un var sastādīt apjomīgus tēriņus. Lai gan laiku pa laikam ieturēt maltīti ārpus mājas ir patīkami, ikdienā noteikti nevajadzētu piekopt šādu praksi un gatavot mājās vajadzētu daudz biežāk nekā ēst ārpus mājas. Lai ietaupītu naudu, apsveriet iespēju plānot maltītes turpmākajām dienām un doties uz veikalu ar iepirkumu sarakstu, lai iegādātos tieši nepieciešamos produktus un netērētu naudu liekiem pirkumiem.

Impulsīvā iepirkšanās

Impulsīvi pirkumi ir viens no populārākajiem iemesliem, kāpēc tiek izšķērdēta nauda. Šie neplānotie pirkumi var šķist nekaitīgi, taču laika gaitā tie var sastādīt ievērojamu summu un radīt robu ikmēneša budžetā. Lai izvairītos no impulsīviem piekumiem, pirms veikala apmeklējuma izveidojiet sarakstu un pieturieties pie tā. Ir svarīgi plānot ikmēneša budžetu un pirkumus, tomēr, dzīvē nekad nevar ieplānot visu, tāpēc, vienmēr jāatstāj neliels budžets neplānotiem pirkumiem. 

Lietotnes un dažādi abonementi

Straumēšanas pakalpojumu un dažādu aplikāciju abonementi, sporta zāles abonementi, žurnālu abonementi un citi ikmēneša pakalpojumi var netikt pilnvērtīgi izmantoti, bet mēs par viņiem tāpat katru mēnesi maksājam.  Individuāli katrs šis abonaments nav dārgs, tomēr, ja tie ir vairāki, tad mēneša kopēja summa var būt pat vairāki simti eiro. Rūpīgi apskatiet savus abonementus un novērtējiet, vai katrs no tiem sniedz pietiekamu atdevi un tiek izmantots, un atceliet visus abonementus, kurus reti izmantojat.

Zīmolu produkti

Zīmolu produktiem bieži ir augstāka cena, salīdzinot ar parastiem produktiem vai veikalu zīmolu alternatīviem. Lai gan daži produkti var attaisnot augsto cenu, lielākoties nav vērts piemāksāt tikai par zīmolu. Izmēģinot citus produktus un mazāk atpazīstamus zīmolus, iespējams ietaupīt naudu un novirzīt to mērķiem, kur tas patiešām ir svarīgi.

Kafija līdzņemšanai

Ikdienas kafejnīcas apmeklējums, lai baudītu iecienītāko latte vai kapučīno, katru mēnesi var radīt ievērojamus izdevumus. Lai ietaupītu naudu, apsveriet iespēju pagatavot kafiju mājās vai pagatavot to darbā. Ieguldot labā kafijas automātā ilgtermiņā noteikti izdosies ietaupīt nozīmīgu naudas summu un būs pieejama garda kafija katru dienu.

Komisijas maksas

Bieža naudas izņemšana no bankomātiem, kas nav saistīti ar jūsu banku, var radīt nevajadzīgas papildu izmaksas. Plānojiet skaidras naudas izņemšanu un izmantojiet bankomātus, kas ir daļa no jūsu bankas tīkla, lai izvairītos no šīm papildu komisijas maksām.

Dēļ nokavētiem maksājumiem var uzkrāties nokavējuma nauda par dažādiem rēķiniem, kas ilgtermiņā sastāda ievērojamu summu. Iestatiet atgādinājumus vai automātiskos maksājumus, lai izvairītos no šāda veida nevajadzīgiem tēriņiem.

Kā iespējams pasargāt sevi no naudas izniekošanas?

Pirmais solis, lai samazinātu nevajadzīgus pirkumus un naudas tēriņus – budžeta izveide un tēriņu plānošana. Lai izveidotu budžetu ir svarīgi sekot līdzi saviem tēriņiem. Tas nozīmē, ka ir jāpiefiksē katrs pirkums neatkarīgi no tā, vai tā ir kafijas tase vai liels pirkums, piemēram, jauns apģērbs. To var izdarīt, izmantojot budžeta plānotāju vai kādu citu rīku. Šis process palīdz redzēt savus tēriņus un precīzi noteikt, kur naudu nepieciešams tērēt un kur to iespējams ietaupīt.

Pievēršot uzmanību saviem tēriņu paradumiem un nosakot jomas, kurās, iespējams, tērējat naudu pārāk daudz un neapdomīgi, iespējams kontrolēt savas finanses un pieņemt pārdomātākus lēmumus par pirkumiem. Samazinot nevajadzīgus izdevumus, iespējams veikt lielākus uzkrājumus, investīcijas un sasniegt savus finanšu mērķus. Atcerieties, ka nelielas izmaiņas tēriņu paradumos laika gaitā var radīt ievērojamus ietaupījumus, palīdzot veidot drošāku finansiālo nākotni.


Posted

in

by

Tags: